Home / Rajon / Nesër, borë dhe shi në këto zona

Nesër, borë dhe shi në këto zona

Sipas meteoalb temperaturat e ulta do të vazhdojnë edhe gjatë ditës së nesërme.

Loading...

Masat ajrore të paqëndrueshme do të diktojnë gjatë paradites nesër mot me vranësira të dendura, reshje dëbore në zonat malore dhe shiu në zonat e ulëta dhe bregdet. Pasditja dhe mbrëmja do të vijojnë në të njëjat kushte atmosferike me vranësira dhe reshje shiu e dëbore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C minimumi deri në 14°C maksimumi në rang territori.
Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi deri 40-45 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë./Opinion.al

Loading...