Koment nga DW: Një impuls i ri për çështjen e Kosovës?

vull

Stabiliteti në Ballkan është në interes të Europës – me këtë formulë Franca dhe Gjermania gjejnë një emërues të përbashkët në politikën për Ballkanin Perëndimor. Por kjo nuk mjafton, mendon Adelheid Feilcke. Stabilitet, stabilitet, stabilitet – ky është elementi bashkues që do ta bëjë Gjermaninë dhe Francën të kujdesen sërish […]

Bexheti: Federalizimi i pashmangshëm për Maqedoninë e veriut

vull

Zhvillimet politike, për zgjedhjen e presidentit ,sikur shpalosën pa dashje nevojën e momentit politik nga arkivi i i veprimtarisë politike të shqiptarëve nga koha e pjekurisë së lartë. Atë botë, kur shqiptarët ishin të mveshur me ideologji të pjekur politike dhe me aftësi organizative për vetorganizimin politik.Shqiptarët i udhëhiqte klasa […]

Kryeministri Haradinaj u takua me Ministrin e Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer

vull

“Gjatë takimit me Ministrin e Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer, morëm “Po”-në e Gjermanisë për liberalizimin e vizave. Faleminderit Kancelares Merkel dhe shtetit Gjerman për besimin dhe përkrahjen e vazhdueshme për popullin e Kosovës”, kështu ka thënë kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas një takimi që ka […]

Valverde interpretoi deklaratën provokuese të Klop në mënyrën e tij

vull

Deklarata e Jürgen Klop për ndikimin e Camp Nou ka shkaktuar shumë reagime publike, prandaj për këtë shkak ka reguar  shpejt edhe Barcelona përmes llogarisë zyrtare të Tëitter, duke theksuar rëndësinë e tyre për stadiumin që gjermanët e karakterizuan si një fushë të thjesht, transmeton KohaNews. Theksi që Camp Nou […]

Subscribe US Now