Profesorët e UT-së prezantuan punime shkencore në Universitetin e Zagrebit

vull

Më 3, 4 dhe 5 prill, disa profesorë nga Universiteti Tetovës, edhe atë dekani i Fakultetit Juridik, prof.dr. Qebir Avziu, prodekani prof.dr. Jusuf Zejneli, profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare prof.dr. Milaim Fetai dhe piktori njohur prof.dr. Reshat Ahmeti morën pjesë në disa konferenca dhe ligjërata që u mbajtën javën e kaluar […]

Boksieri i KB Shkupi dhe reprezentues i Maqedonisë, Ardijan Azemi, të premten, ka fituar medaljen e artë në turneun e fortë ndërkombëtar në boks për juniorë të rinj, “Emil Jechev”

vull

Boksieri i KB Shkupi dhe reprezentues i Maqedonisë, Ardijan Azemi, të premten, ka fituar medaljen e artë në turneun e fortë ndërkombëtar në boks për juniorë të rinj, “Emil Jechev”. – Në finalen e madhe, ai e mposhti Roman Diar nga Kazakistani, në të cilën boksieri ynë i talentuar gjatë […]

BDI sot do të mbajë tubim në Bogovinë dhe Vrapçisht

vull

Në kuadër të fushatës për Zgjedhjet Presidenciale 2019, Bashkimi Demokratik për Integrim SOT (e Hënë  08.04.2019) do të mbajë Tubim me qytetarë në Komunën e Bogovinës (ora 17.00, restorant Floari) dhe në Komunën e Vrapçishtit (ora 18.00, Restorant Goxha- Negotinë)

Sot bëni mirë t’i merrni çadrat me vete

vull

Moti sot do të jetë kryesisht me të reshura të përkohshme të shiut. Më shumë reshje pritet të ketë paradite dhe në fund të ditës në pjesën perëndimore të vendit. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 4 deri 11 gradë celsius, ndërsa gjatë ditës prej 10 deri 16 gradë […]

Bejta: Tradhëtar nuk është ai që e thotë të vërtetën, por ai që gënjen në emër të patriotizmit

vull

Aktivitetet parazgjedhore të degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostvar, për zgjedhjet presidenciale të 21 Prillit vijuan në vendbanimet Simnicë dhe Gjenovicë. Në një atmosferë miqësore, Kryetari i degës njëheri nënkryetar i BDI-së, z. Nevzat Bejta, para banorëve të pranishëm deklaroi që koha e patriotizmit folklorik ka marrë fund, […]

Subscribe US Now