Ahmeti uron liderët e rinj

vull

Në hapësirat e Bashkimit Demokratik për Integrim pjesmarrësit e akademisë politike për lidership takuan Kryetarin Ahmeti, ku së bashku me Nënkryetarin dhe njëher edhe Drejtorin e qendrës analitike hulumtuese “Abdilaqim Ademi”, shpërndan edhe certifikatat për gjeneratën e parë. Izet Mexhiti midis tjerash theksoi se qendra analitike do të vazhdoj me […]

Filloi ndërtimi i murit mbrojtës tek salla e re sportive në f.Llabunishtë

vull

Pas kërkesave të shumta të banorëve të f.Llabunishtë, Kryetari i Komunës së Strugës krahas realizimit të projektit të shumëpritur, ndërtimit të sallës së re sportive, realizoi edhe një kërkesë të banorëve. Kryetari Merko ndërtoi mur mbrojtës tek salla sportive, me qëllim sigurinë e kalimtarëve, fëmijëve dhe banorëve të vendit.

Ministri Arbër Ademi viziton Komunën e Strugës

vull

Sot në hapësirat e Komunës së Strugës Kryetari Merko sëbashku me shefin e kabinetit dhe njëkohësisht udhëheqës në Departamentin për arsim z. Dashmir Nasufi, mirëpritën ministrin e arsimit dhe shkencës z. Arbër Ademi. Gjatë takimit u diskutua rreth problematikave që has Komuna e Strugës në fushën e arsimit si dhe […]

Çmimet e roamingut në vendet e Ballkanit Perëndimor lirohen deri më 99 për qind

vull

Qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut gjatë udhëtimit në vendet e rajonit, përkatësisht në Shqipëri, Bosnjë e Hercegovinë, Kosovë, Serbi dhe Mal të Zi do të mund të shfrytëzojnë internet, të dërgojnë SMS porosi për çmime më të ulëta madje edhe deri në 99 për qind. Këtë sot e paralajmëroi […]

Njihuni me këngëtarin e hitit ‘Champion’ (Video)

Luan Arifaj i njohur si ‘Pharao’ jeton dhe vepron në Zvicër, si 14 vjec ka shkruajtur tekstin e parë të këngës ndërsa është inspiruar nga muzika xhamajkane, reggae dhe dancehall. ‘Pharao’ po bën muzikë me një stil të panjohur në trevat shqiptare. Me tekst të tij, miksim dhe masterizim nga […]

Ministri Hysni Ismaili mbajti fjalim para pjesëmarrësve të Shkollës Rinore Ballkanike

vull

Dje në Shkup në organizimin e Lidhjes së Organizatave Joqeveritare Turke të Maqedonisë (MATUSITEB) u mbajt Evalvimi i Shkollës Rinore Ballkanike dhe Programi Përmbyllës, ku mori pjesë dhe mbajti fjalim ministri i Kulturës, Hysni Ismaili. Ministri Ismaili para pjesëmarrësve të shkollës rinore theksoi se realizimi i një ngjarjeje të tillë […]

Rritja e numrit të aksidenteve të komunikacionit dhe viktimave në komunikacion, dhe blla-blla-blla. E njëjta gjë çdo ditë!!?? Çka duhet të presim?!

vull

Shkruan: MSc.Elmir M.Mustafai doktorant-inxh.dipl.komunikacionit I kryejsh studimet pesëvjeçare nga lëmia e Inxhinierisë së komunikacionit-transportit, dhe pastaj studimet dyvjeçare të magjistraturës, vazhdojsh pastaj me studimet e doktoraturës, gjithashtu nga lëmia e inxhinierisë së komunikacionit-transportit. Tërë jetën mësojsh, studiojsh, hulumtojsh dhe mbindërtojsh diturinë e planifikimit të komunikacionit (trafikut), sigurisë së komunikacionit, organizimit […]

TË HËNËN TESTI I FUNDIT ME ZORYA LUHANSK NGA UKRAINA

vull

Shkëndija do të testojë formën përballë ekipit ukrainas, FC Zorya Luhansk në takimin që luhet të hënën me fillim në orën 17:00. Kuqezinjtë kanë hyrë në fazën përfundimtare të përgatitjeve verore në Kranjska Gora të Sllovenisë ku ekipi qëndron prej datës 16 qershor. Skuadra punon intenzivisht për të pritur sa […]

Dashurie Bilaj e ndryshon pamjen dhe vjen përvëluese

Dashurie Bilaj është shqiptarja që godet me çdo foto që poston në rrjete sociale. Ajo, bije në sy përherë për shkak të hireve të saj. Këngëtarja dhe modelja me linja bombastike, së fundi ka ndryshuar pamjen. Ajo po duket e jashtëzakonshme. Dashuria, missi me disa kurora, duket “hot” dhe po […]

Pas reagimit të Dimitrievski, Filipçe ndryshon vendimin!

Pas reagimit nga ana e kreut të komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në lidhje me vendimin e Ministrisë së shëndetësisë që ndryshimi i gjinisë të bëhet në kuadër të buxhetit të shtetit, ka reaguar kreu i komunës së Kumanovës, Dimitrievski i cili është shprehur kështu: “Bëj cfarë të duash me […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: