Xhemaili: Sot dita e fundit me orë policore

vull

Ministri për përmirësimin e klimës investuese për ndërmarrjet vendore, Hisen Xhemaili ka bërë të ditur me anë të një postimi në rrjetin social facebook se është marrë vendim nga ana e Qeverisë së RMV-së për të tërhequr orën policore. ▶️Qeveria sot vendosi për ndërprejre të plotë të Vendimit për ndalim […]

BDI konfirmon: Hiqet ora policore

Prej nesër hiqet ora policore. Kështu ka vendosur Qeveria ne mbledhjen e mbajtur pas dite. Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e mbajtur sot miratoi këto vendime: Hiqet ora policore duke filluar nga data 27.05.2020 Hapja e kafe-bareve, restauranteve me faza duke filluar nga data 28.05.2020 Për […]

Spasovski në bisedë telefonike me Kryeministrin e Kosovës, Kurti: Ti koordinojmë masat për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve, për rifillimin e ekonomisë dhe përforcimin e lidhjeve afariste mes dy vendeve në kushte të reja

vull

Kryeministri i Qeverisë i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski sot realizoi një bised telefonike me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti,  I cili Kryeministrit  Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për mënyrën me të cilën vendi po ballafaqohet me krizën shëndetësore-ekonomike të shkaktuar nga koronavirusi. Në bisedë me […]

Menduh Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram

vull

Menduh Thaçi uron besimtarët për Fitër Bajram “Kjo festë karakterizohet me solidaritet dhe devotshmëri, veti të cilat na bëjnë më të fortë për të mos devijuar nga rruga e drejtë dhe besimi duke vazhduar me angazhimet e mëtejshme si dhe me kultivimin e vlerave tona fetare dhe kombëtare. Në emrin […]

Shoqata “Tradita”: Fitër Bajrami, promovon vlerat universale dhe mirëkuptimin ndaj njëri – tjetrit

vull

Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, të gjithë besimtarëve të fesë islame – bashkëpunëtorëve, veprimtarëve të kulturës dhe të artit, ua uron festën e Fitër Bajramit! Në këtë ditë të shënuar, le të shprehim dashurinë dhe respektin ndaj familjes, miqve dhe fqinjëve tanë, sikundër besojmë në respektimin e  vlerave universale, ndihmën, tolerancën […]

Fitër Bajrami / Urimi i rektorit Prof. Dr. Vullnet Ameti

vull

Të nderuar besimtarë të fesë islame, Është një kënaqësi dhe privilegj për mua, që në cilësinë e  Rektorit të Universitetit të Tetovës, t’Ju uroj festën e Fitër Bajramit! Kjo festë, vjen në vatrat tona familjare, pas përfundimit të muajit të madhërishëm të Ramazanit, periudhës së shenjtë, gjatë së cilës besimtarët […]

Nevzat Bejta uron festën e Fitër Bajramit

Blerand Rexhepi

Të nderuar qytetarë të besimit Islam, Fitër Bajrami përmbyll një muaj të agjërimit, adhurimit, sakrificës dhe mirësisë mes njerëzve. Uroj që këto ditë të mëshirës, faljes, mirëkuptimit, mirësisë dhe paqes, të përcillen jo vetëm me urime dhe vizita, por edhe me vepra të mira.. Në këto ditë feste, uroj që […]

Subscribe US Now