Lëvizja Ilirida: Zgjedhjet, nuk do zgjidhin barazinë në shtet.

vull

Takimi i sotëm te presidenti Pendarovski,nuk pati epilog. Bëhet pyetje ku e kanë motivin kryetarët e partive shqiptare,që të hynë në zgjedhje,kur e dinë rezultatin përfundimtar për numrit e deputetëve.Më këtë numër të deputetëve nuk paraqesin forcë për ndryshime kushtetutare e as kërkesa për barazi.Më këtë akt ata pranojnë të […]

Vota shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Blerand Rexhepi

Garë e fortë zgjedhore do të jetë kurdoherë kur mbahen zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut! Gjithnjë e më shumë do të shkojë duke u rritur e duke u vetedijësuar votuesi i popullit shqiptarë, i cili duke qene i pushtuar e i nëpërkëmbur, kurrë nuk pati mundësi, rast e fat, të […]

Ali Ahmeti faleminderon mjekët dhe policët (Video)

Blerand Rexhepi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti në faqen e tij zyrtare në Facebook ka postuar një video faleminderuese për të gjitha shërbimet publike, si mjekët, policët dhe gjithë të tjerët të cilët po përballen në vijë të parë me pandeminë CoVid-19. Në emër të të gjithë ne, shpreh […]

Shumi i përgjigjet “turçe” Taravarit

Blerand Rexhepi

Ish kryetari i ASH-së dega Tetovë, Altrim Mamuti pas kalimit në Lëvizjen BESA i është përgjigjur sekretarit gjeneral të ASH-së Abren TAravarit pasi ky i fundit ju përgjigjë në gjuhën maqedonase duke thënë se SHumi shkoi aty ku e ka vendin në SDSM. Mamuti në postimin e tij të fundit […]

Kreu i BDI, Ali Ahmeti ngushëllon familjen Zhitia

Blerand Rexhepi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka ngushëlluar familjen Zhitia dhe miqtë e saj me rastin e vdekjes se Sylë Zhitisë, vëllait të heroit të Kosovës. “Sylë Zhitia, vëllai i heroit të kombit Afrim Zhitia, veprimtar i çështjes kombëtare, anëtar i LPK-së, përkrahës i Ushtrisë Çlirimtare të […]

Subscribe US Now