Home / Bota / Policia gjermane arreston shqiptarin në aeroport

Policia gjermane arreston shqiptarin në aeroport

Berlin, 2 janar -Policia gjermane ka arrestuar një 24-vjeçar në aeroportin e Berlinit – Tegel me dukumente të rreme. Shqiptari provoi te hyje ne Gjermani me dokumente gjoja greke i cili vinte nga Londra,  njofton  agjecia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te Policisë Federale.

Loading...

Zyrtarët kontrolluan shqiptarin tek te cilet gjeten dokumentacvionjin e falsikuara. Një gjyqtar i Berlinit e dënoi njeriun të hënën me një gjobë. Ai kishte paguar dhe pastaj vullnetarisht u kthye në Shqipëri me shpenzimet e tij.

Loading...