Agon, senzacioni i ri i muzikës vjen me “Për ty”

Blerand Rexhepi

Agon Alija i njohur për publikun si AGON, është më origjinë nga Kosova, por jeton në Zvicër. Që në fëmijëri ai dallohej për talentin e tij në muzikë duke krijuar tekste dhe këngë bashkohore, ndërkohë që publiku i parë i tij ishte familja dhe shoqëria. Agon, si i ri kishte vështirësi, mirëpo dëshira dhe vullneti për punë bëri që të mos ndalet kurrë. Artistit të ri i ndërroj jetë babai dy vite më patë dhe ai u bë kryefamiljar në një moshë fare të re, andaj rruga drejtë realizimit të ëndrres u bë akoma më e vështirë. Por, ai vendosi të mos hiqte dorë dhe kështu publikoj këngën e parë me titull “Aktiv”, me të cilen pati shumë sukses, e më pas erdhi projekti me titull “Për ty”, që pati jehonë të jashtëzakonshme në rrjete sociale dhe në Youtube. Agon, senzacioni i fundit i skenës muzikore, paralajmëron projekte të reja muzikore, që me gjasë do të jenë hite dhe këngëtarit do ta rangojnë edhe më lartë në listën e emrave të preferuar nga publiku.

Next Post

Zv/drejtori Asani, njeriu që po punon më shumë se ministrat

Një shembull pozitiv se si duhet te pozicionohen shqiptarët në institucionet shtetërore eshte zv/drejtori i Agjencis për Siguri Publike eshte Arif Asani. Me punën e tij të vyeshme ai po fiton simpatitë e shqiptarëve por edhe të faktorit ndërkombëtar. Asani po punon ne dy drejtime- luftë kundër krimit dhe ndihme […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: