Ish-futbollisti i Barcelonës, Tello i solli fitore skuadrës së  tij Betis ndaj Real Madridit

vull

Real Madrid vetëm një javë ditë qëndroi në tabelën e klasifikimit pasi ish futbollisti i katalunasve, Tello arriti të shënoj golin e dytë në takim edhe atë vendimtarë për të vulosur shifrat në 2:1 dhe me këë Madrid të kaloj në pozitën e dytë me dy pikë më pakë se Barcelona.

Sidnej e hapi rezultatin e takimit për vendasit në minutën e 40’ me një gjuajtje perfekte por më vonë po ky futbollist do të shkaktoj penallti ndaj Marselos gjë që Benzema e shëndroi në gol.

Në minutën e 82 del në skenë Tello i cili mposht Kortuan për ti sjell tre pikë të reja Betisit./KohaNews

Next Post

Ronaldinjo po hetohet edhe për krime tjera

Ish-futbollisti më i mirë në botë Ronaldinho po hetohet për krime tjera nga autoritetet e Paraguait, ka njoftuar prokurori që po merret me rastin, shkruan agjencia Reuters të dielën, transmeton Koha.net. Ronaldinho po mbahet në burg në Paraguai pasi ishte kapur me pasaportë fals. Prokurori Omar Legal nuk ka qartësuar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: