Albin Kurti për zgjedhjet e 6 tetorit: Fitoren e kemi të sigurtë, por do na duhet partner

vull

Kreu i Lëvizjes VetëVendosje në Kosovë, Albin Kurti në një intervistë ekskluzive për emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se shkon me shanse të sigurta në zgjedhjet e 6 tetorit. Kurti nuk e mohoi faktin se pas zgjedhjeve do t’i nevojitej edhe një partner për të kaluar në qeveri. Pjesë […]

Albin Kurti, kundër oligarkëve në Shqipëri e gjymtuesve në Kosovë

vull

Nga Nikoll LESI/ Shqipëria ndodhet në krizë të madhe politike dhe në prag të një destabiliteti shkatërrues me 16 shkurt për fajin e kryeministrit Rama dhe oligarkisë e mafias së organizuar, e cila sipas opozitës, po drejton vendin. Ndërsa Kosova po lufton me treshen Thaçi-Vuçiç-Rama, të cilët me sharrë në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: