Ali Ahmeti: Guximi i BDI-së e bën atë edhe më të fortë

vull

Në qytetin e Strugës, u mbajt Kuvendi Zgjedhor i Degës së Bashkimit Demokratik për Integrim, ku u zgjodh kryesia e re me kryetarin e ri, Ramiz Merko të cilët do të përfaqësojnë struganët në kongresin qendror të partisë. I pranishëm në Kuvendin Zgjedhor të Degës së BDI-së, në Strugë ishte […]

Ahmeti: Zgjedhjet e jashtëzakonshme duhet të jenë demokratike

vull

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të liderëve ka deklaruar se gjatë takimit është rritur marrëveshje që zgjedhjet e ardhshme parlamentare të mbahen më 12 prill të vitit 2020. Ahmeti theksoi se takimi i sotëm është një ndër takimet më konstruktive ku njëzëri është nga të gjithë partitë është […]

Lideri Ali Ahmeti nga Likova: Jemi gati për sfidat e reja

vull

Në Kuvendin Zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Integrim për Degën e Likovës, punimet nga afër i ndoqi kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti i shoqëruar nga kryetari i Komunës së Likovës, z.Erkan Arifi, ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi, Zëvendes kryeministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes bashkësive, Sadulla Duraku […]

Ahmeti: Të respektohet ligji për Prokurori Speciale Publike

vull

Ligji për Prokurori Speciale Publike duhet të respektohet përderisa nuk miratohet një i ri, tha kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në deklaratën për mediat pas seancës disaorëshe në kryesinë qendrore në Reçicë.   “BDI ka qëndrim të fuqishëm se duhet të respektohet ligji për Prokurorinë Speciale Publike dhe të veprohet […]

Ali Ahmeti: Lavdi e përjetshme atdhetarit Qazim Zekaj

vull

“Me dhembje mësova lajmin se u nda nga jeta Qazim Zekaj, mesuesi atdhetar, veprimtari e luftëtari kombëtar, ushtari i orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, plaku simbol i maleve liridashëse të rreshtave të parë të uniformuar të ushtarëve vullnetarë të popullit shqiptar të Kosovës kundër Serbisë pushtuese! Gjurmët […]

Ahmeti: Partneriteti mes BDI-së dhe LSDM-së funksionon pa probleme

vull

Partneriteti midis BDI-së dhe LSDM-së funksionon pa probleme, ka vlerësuar lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve se si është gjendja në koalicionin qeveritar. Sipas Ahmetit ka dallime dhe paragjykime nga siç tha, “ndonjë anëtar i partisë së tij, por ajo […]

Ahmeti uron besimtarët musliman festën e Kurban Bajramit!

vull

“Të dashur miq, Urime festën e Kurban Bajramit Juve dhe më të dashurve Tuaj. Sakrifica, devotshmëria, solidariteti dhe bamirësia, simbole të kësaj dite, qofshin vlera udhërrëfyese të jetës tonë. Sot dhe çdo ditë qofshi të bekuar!” – shprehet Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti

Ahmeti – Timonie: Qytetarët të votojnë masovikisht për NATO dhe BE

vull

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka pritur në selinë e BDIsë në Tetovë, Ambasadorin e Francës në Shkup, z. Kristian Timonie.Bashkëbiseduesit kanë diskutuar rreth zgjedhjeve presidenciale dhe raundit të dytë zgjedhor, integrimit euroatlantik, gjendjes në rajon si dhe samitit të Berlinit.Kryetari Ahmeti theksoi përpjekjet e Bashkimit […]

Subscribe US Now