Home / Tag Archives: Blendi Fevziu

Tag Archives: Blendi Fevziu

Ish-ministri sulmon hapur Blendi Fevziun dhe emisionin “Opinion”: Fut hundët kudo, megallomani e paparë

Ish-ministri i Kulturës, Ylli Pango ka kritikuar ashpër gazetarin Blendi Fevziu dhe emisionin “Opinion” që ai drejton. Loading... Në një status në rrjetet sociale, Pango e cilëson gazetarin me ironi “të gjithanshëm” sa i takon trajtimit të tematikave në emision, ...

Read More »

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu –Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me pamje krejt perëndimore dhe me ecje që binte në sy në një qytet ende oriental si Tirana mbërriti në Gjykatën e Shkallës së ...

Read More »
Loading...