Haradinaj flet për ekstradimin e Grupit të Kumanovës

vull

Është mirë të kërkohet ekstradimi i Grupit të Kumanovës dhe kjo duhet të bëhet, nëse nuk shpallen të pafajshëm. Kështu është shorehur Haradinaj mbrëmë në KTV, duke shpresuar edhe lirimin e tyre, transmeton agkencia e lajmeve INA.       Sipas tij, kjo është e mundur sepse Maqedonia e Veriut […]

Haradinaj: Thaçi nuk është zëdhënës i SHBA

vull

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Amerika nuk ka nevojë për zëdhënës duke ironizuar kështu me kërkesën e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për pezullimin e taksës. Këto komente ai i bëri pas takimit të liderëve ku u diskutua për dialogun dhe taksën. Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës : […]

Boll Hashim me intervista, Ramush Haradinaj ka të drejtë

vull

Nga Artur Zheji Ramushi, për fat Kryeministër i Kosovës në këto kohë të vështira, nuk është as “kosovar”, as myslyman e as i krishterë, as malësor e as fusharak, as nga Puka si origjinë e as nga Deçani si vendlindje, por, si edhe e nënvizon herë pas here, ai është […]

Origjina nga Puka dhe jeta në Jugosllavi e Ramush Haradinajt

vull

Pjesë nga libri “Haga e Ramush Haradinaj” Nga Michael O’Reilly Ky ishte vendi i trazuar në të cilin lindi Ramush Haradinaj në vitin 1968. Ai e vendoste prejardhjen e tij pesë breza më parë nga një krahinë e Shqipërisë së veriut e quajtur Pukë, një rajon malor në rrugën kryesore […]

Kryeministri Haradinaj: Ditë feste për Kosovën, fillojnë punimet për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore Fushë Kosovë – Hani i Elezit

vull

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të Kontratës komerciale ndërmjet INFRAKOS dhe GCF (Generale Construzioni Ferrovarie), për Rehabilitimin e linjës së 10-të hekurudhore, segmenti Fushë Kosovë – Hani i Elezit, nënshkrim ky që u bë nga Agron Thaçi, Kryeshef Ekzekutiv në Hekurudhat e […]

Kryeministri Haradinaj priti në takim delegacionin e Bordit të Drejtorëve të BERZh-it

vull

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim delegacionin e Bordit të Drejtorëve të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), të udhëhequr nga Drejtori i Konstituencës së Holandës, Kinës, Mongolisë, Maqedonisë dhe Armenisë Frans Weekers, dhe Drejtori i Bordit për Irlandën, Danimarkën, Lituaninë dhe Kosovën, Patrick […]

Subscribe US Now