Home / Tag Archives: SHBA

Tag Archives: SHBA

SHBA behet gati per te fuqizuar ushtrinë shqiptare, nis lëvizjet për të shfarosur ‘celulat’ ruse në vendin tonë

Edhe ambasadori i ri i SHBA, që do të zbrakojë në Shqipëri, do të punojë që vendi ynë të jetë një aleat shumë i rëndësishëm në NATO Loading... Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë hedhur në sulm për të ndërmarrë ...

Read More »

“SHBA ka nisur armatimin për Ushtrinë e Kosovës”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se krijimi i Ushtrisë së Kosovës është vazhdimësi e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Loading... Veseli ka folur edhe për pajisjet ushtarake të dhuruara për Kosovën nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ...

Read More »

Miçell: Marrëveshja e Prespës mundësi që t’iu presim si vendi i 30-të anëtar në NATO

SHBA-ja fuqishëm e mbështet Marrëveshjen e Prespës. Këtë e shohim si mundësi që t’iu presim si vend i 30-të anëtar në NATO, deklaroi ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm amerikan për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike Ues Miçel pas takimit me shefin ...

Read More »
Loading...