TABELA NË TETOVË: MIRË SE VINI NË TETOVË, QYTETIN KU ASKUJT NUK I INTERESON PËR ASGJË

vull

Një grup aktivistësh nga Tetova sot kanë vendosur tabela nëpër qytetin e Tetovës me mesazhe për problemet me të cilat ky qytet ka kohë që po përballet. “Mirë se vini në Tetovë, qytetin ku askujt nuk i intereson për asgjë”, është mesazhi kryesor i cili u përcoll sot përmes tabelave […]

Policia ka marr lejet e 13 shoferëve të dehur në Tetovë

vull

Në fundjavë në zonën e Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë, u krye një kontroll me qëllim zbulimin e shoferëve që drejtojnë automjete nën ndikimin e alkoolit. U zbulua se 13 shoferë po drejtonin automjete nën ndikimin e alkoolit dhe ishin të përjashtuar nga trafiku dhe ishin privuar përkohësisht nga […]

Aksidenti fatal në autostradën Shkup – Tetovë, tre veta janë në gjendje kritike

vull

Tashmë është zbuluar edhe identiteti i personave që humbën jetën në aksidentin e një ditë më parë në autostradën Shkup-Tetovë, kur autobusi i udhëtarëve u rrokullis në afërsi të fshatit Llaskarcë. 14 është numri zyrtarë i viktimave nga aksidenti tragjik ndërkohë që 5 persona mbeten në gjendje të rëndë. Dy […]

Autostrada Tetovë-Shkup është lëshuar për komunikacion

vull

Autostrada Tetovë-Shkup është lëshuar për komunikacion, por ende është e mbyllur për komunikacion rruga e vjetër Shkup-Tetovë, informon Lidhja Automote e Maqedonisë. Në autostradën Shkup-Tetovë prej në mëngjes është kryer ekspertizë në vendin e aksidentit në të cilin jetën e humbën 14 persona. Autobusi i Durmo turs i cili doli […]

Kërkesë deri tek Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë: Të kontrollohet çdo autobus dhe të largohen nga rruga ato që nuk i plotësojnë kushtet

vull

Së pari ngushëllime për familjarët dhe të shpresojmë që njëherë e përgjithmonë të mos ketë viktima. Asnjë nga autobusët që bartin udhëtarë shumica të punësuar në Qeveri dhe në Ministri të ndryshme nuk i plotësojnë kushtet e duhura që të kryej një veprimtari të tillë. Të kryhet kontroll teknik ndaj […]

Tetovë: Një tjetër fëmijë vdiq nga fruthi

vull

Mbrëmë një fëmijë 13 muajsh në Klinikën Pediatrike vdiq nga ndërlikimet e shkaktuara nga fruthi, njoftoi Ministria e Shëndetësisë, transmeton KohaNews. Fëmija, i cili është nga rajoni i Tetovës, nuk është vaksinuar më parë. Dje Ministria e Shëndetësisë njoftoi se një fëmijë nga Sveti Nikole kishte vdekur dhe më herët […]

Qytetarët e Tetovës, pastrojnë rrugët,komuna ka harruar detyrat

vull

Një qytetarët i revoltuar i Komunës së Tetovës, ka dërguar fotografi në adresë të portalit tonë “KohaNews” ku ka kërkuar që rrugët të pastrohen me qëllim që të jenë më të pastra. “Ne jemi taksapagues dhe duam që të realizohen të gjitha obligimet që i ka për detyrë një Komunë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: