Home / Tag Archives: VMRO-DPMNE

Tag Archives: VMRO-DPMNE

VMRO-DPMNE: Maqedonia gjendet para skenarit të errët

Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të skenarit të errët dhe të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit të shtetit, identitetit, gjuhës, kulturës dhe historisë, ka reaguar VMRO-DPMNE. Loading... “Zoran Zaevi dhe LSDM-ja i kanë ...

Read More »

Amnistia e Zaevit për “27 prillin”, në pako me ndryshimet kushtetuese, reformat?!

Ende nuk dihet se i njëjti do të mundësojë amnisti totale apo të pjesërishme. Nga VMRO-DPMNE thonë se pa marrë pjesë në punën e këtij trupi do të mbështesin vetëm vendimet për amnisti të plotë. Këtë e parashikon edhe propozim ...

Read More »

VMRO nesër do të ndërtojë strategjinë për amendamentet e ndryshimeve kushtetuese

Personalisht pres përgjigje të ashpër nga deputetët e VMRO-DPMNE-së për ndryshimet kushtetuese – deklaroi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në intervistën për TV Sitel. Loading... Megjithatë, se si do të veprojnë deputetët në procesin e ndryshimeve kushtetuese, Mickoski thotë se ...

Read More »

Vazhdon gjykimi për “27 prillin”

Në Gjykatën Penale në Shkup sot vazhdon gjykimi për ngjarjet në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vitit të kaluar. Kurse, në Kuvend për sot VMRO-DPMNE-ja opozitare ka paralajmëruar se do të dorëzojë propozim ligj për amnisti për të ...

Read More »

Todorov: Ja sa struktura funksionojnë në VMRO-DPMNE

“Në VMRO-DPMNE tani ka tre struktura: Njëra është properëndimore që është për integrim në BE dhe NATO, Grupi i dytë është i orientuar kundër perëndimit dhe grupi i tretë janë njerëz që janë nën emocione dhe besojnë se po luftojnë ...

Read More »
Loading...