Kryeministri Zoran Zaev në hapjen e pompës së re të benzinës “Luk Oil Maqedoni”: Kjo ka rëndësi të madhe për plotësimin e nevojave të banorëve të Gazi Babës dhe Haraçinës

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbajti fjalim me rastin e hapjes solemne të pompës së benzinës “Luk Oil Maqedoni” në rrugën rajonale Shkup-Kumanovë. Në bashkëngjitje e dërgojmë fjalimin Kryeministrit. “Pompën e parë të benzinës kam pasur nderin të hap në vitin 2008 të largët, […]

Kryeministri Zaev në Mbledhjen komemorative: Ju siguroj se do të bëjmë gjithçka për të ndriçuar shkaqet e aksidentit tragjik

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i shoqëruar nga zëvendëskryetarët e Qeverisë, Spasovski dhe Osmani dhe ministrat Filipçe dhe Fazliu, sot ishin të pranishëm në Mbledhjen komemorative të organizuar nga Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari në shenjë dhe nder të qytetarëve të vdekur […]

Zaev dhe Cipras të shtunën do të nderohen me çmim në Konferencën e sigurisë së Munihut

vull

Gjatë Konferencës së sigurisë së Munihut, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras do ta marrin çmimin “Ewald von Kleist” për Marrëveshjen e Prespës, publikoi mëngjesin e sotëm kryetari i konferencës, Volfganag Ishinger, në Tuiter profilin e tij zyrtar, njofton korrespondentja e M.I.A-s nga Athina. “Arsye për festim: Aleksis Cipras dhe Zoran […]

Kryeministri Zaev nga Lojërat Olimpike Rinore Evropiane: Uniteti dhe bashkimi që i krijon sporti duhet të reflektoj në të gjithë Ballkanin dhe së bashku të ecim drejt një të ardhmeje evropiane

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zaeva, morën pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Rinore Evropiane në Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë. Shteti ynë në këtë festival përfaqësohet nga Ana-Marija Zafirovska dhe Nikolla Petkovski. Të dytë në 12 shkurt […]

Takimi i kryeministrit Zaev me ambasadoren britanike Gallouej: Anëtarësimi në NATO është fitore e madhe për shtetin

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot u takua me Rejçëll Gallouej, ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar të Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut. Ambasadorja Gallouej i uroi kryeministrit Zaev nënshkrimin e Protokollit për anëtarësimin e RM-së në NATO. Ajo theksoi se integrimi i Republikës së […]

Kryeministri Zaev: Siguruam stabilitet të qëndrueshëm, krahë për krahë me aleatët tanë nga NATO, të jemi krenarë!

vull

Kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev, me rastin e ratifikimit të Protokollit nga 29-të vendet anëtare, për anëtarësimin e vendit tonë në NATO, dërgoi urim deri tek të gjithë qytetarët. Urimin e përcjellim të plotë: “Kjo është ditë historike e madhe për të gjithë qytetarët tanë. Sot, aleanca më e madhe […]

Demiri: Në LSDM ekzistojnë dy rryma, njëra është për zgjedhje të parakohshme, kurse tjetra jo

vull

Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë e cila kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev, akoma nuk ka marrë vendim për të shkuar ose jo në zgjedhje të parakohshme parlamentare bashkë me ato presidenciale. Tanimë kanë kaluar tre javë nga kërkesa e VMRO DPMNE-së që të shkohet në zgjedhje të parakohshme parlamentare bashkë me […]

Kryeministri Zaev në takim me Drejtorin Ekzekutiv të TAV Sener

vull

Kryetari i  Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, i shoqëruar nga Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski sot u takuan me Drejtorin Ekzekutiv të TAV, Sani Sener dhe me Drejtorin e Përgjithshëm të  TAV Maqedonia,  Alp Er Tunga Ersoy. Në takim është konfirmuar bashkëpunimi i shkëlqyeshëm me TAV […]

Kryeministri Zaev me përfaqësues të Shoqatës së gjykatësve: Kemi arritur marrëveshje për kërkesat e gjyqtarëve, institucionet përkatëse do t’i shqyrtojnë aspektet juridiko-formale të realizimit

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska dhe ministri i Financave, Dragan Tevdovski, sot u takuan me delegacionin e Shoqatës së gjykatësve, i udhëhequr nga kryetari i Shoqatës dr. Xhemali Saiti, gjykatës në Gjykatën Supreme. Në takim, ku në mënyrë […]

Takim Zaev me Linkeviçius: Mbështetja aktive në procedurat që Maqedonia të bëhet anëtare e 30 e NATO-së dhe datë për fillimin e negociatave me BE-në në qershor

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, sot u takua me ministrin e punëve të jashtme të Republikës së Lituanisë, Linas Linkeviçius. Në takim është shprehur mbështetja nga Lituania për integrimet e Maqedonisë në BE dhe në NATO.  Është konstatuar se ratifikimi i Marrëveshjes së Prespës dhe mbylla […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: