Home / Bota / Turistët që ikin nga ishujt e popullarizuar të Tajlandës, valët pritet të arrijnë deri në 7 metra

Turistët që ikin nga ishujt e popullarizuar të Tajlandës, valët pritet të arrijnë deri në 7 metra

Mijëra turist janë evakuuar nga pushimoret në ishujt e Tajlandës, Koh Pangan dhe Koha Tao për shkak të stuhisë tropikale Pabuk.

Loading...

Siç bënë të ditur “Guardian”, më herët tek ishujt ka ardhur deri tek një eksod masiv për shkak se pritet që stuhia të sjell reshje të shiut, erëra shkatërruese dhe valë të mëdha deri në 7 metra.

Pabuk është stuhia e parë tropikale e Tajlandës përtej sezonit të monsonit në 30 vitet e fundit. Pritet që të premten të godas ishujt Koh Pangan, Koh Tao dhe Koh Samui.

Loading...