Klubi i futbollit Salernitana shkarkoi sot portugezin Paulo Souza dhe emëroi Filipe Inzaghi si trajner të ri.

Sezonin e kaluar, e drejtuar nga Souza, Salernitana siguroi mbijetesën në Serie A duke u renditur në vendin e 15-të në tabelë, por sezonin e ri e nisi shumë keq.

Në tetë xhirot e para ai klub nuk ka shënuar asnjë fitore, ka shënuar vetëm tri barazime dhe pesë humbje dhe ndodhet në vendin e parafundit në tabelë.

Kjo është arsyeja pse drejtuesit e klubit vendosën të bëjnë një ndryshim dhe zgjodhën Inzaghin, i cili ishte pa punë që nga fundi i gushtit kur u largua nga Reggio Calabria.

By vull