Futbollistët e Shkendijës festuan me 0:2 në vizitën te Vardari në kuadër të xhiros së 10-të në Ligën e Parë të Futbollit.

Shkendija kaloi në epërsi me golin fantastik të Maksimov të shënuar në minutën e 65-të me një goditje nga rreth 20 metra. Më pas Vardari shkoi në ofensivë, bëri treqind për qind raste, por nuk arriti të tundte rrjetën e kundërshtarit, pas së cilës në kohën shtesë Spahiq vulosi fitoren për Shkëndijen.

Me këtë fitore Shkendija mbeti kryesuese e tabelës me 23 pikë të fituara, ndërsa Vardari është i fundit me vetëm pesë pikë të fituara.

Në duelin e sotëm të dytë, me të cilin mbyllet xhiroja e dhjetë, kampionia Struga TL mposhti Sileksin me rezultat 2:0. falë dy golave ​​të Marjan Radeskit.

Golin e parë Radeski e shënoi në minutën e 18-të, ndërsa golin e dytë në minutën e 69-të.

Struga me fitore e kaloi Sileksin në tabelë dhe tani është në pozitën e tretë, ndërsa kratovasit mbetën në 16 pikë për vendin e katërt.

By vull