Ish-lojtari i kombëtares belge dhe lojtari i Chelseat, Eden Hazard, ka bërë të ditur sot se ka përfunduar karrierën e tij si lojtar.

– Duhet të dëgjoni veten dhe të thoni ndaloni në kohën e duhur. Pas 16 vitesh dhe më shumë se 700 ndeshjeve të luajtura, vendosa t’i jap fund karrierës si futbollist profesionist. Arrita të realizoj ëndrrën time, luajta dhe u argëtova në shumë fusha në mbarë botën. Gjatë gjithë karrierës sime kam pasur fatin të takoj menaxherë, trajnerë dhe bashkëlojtarë të mëdhenj. Faleminderit të gjithëve për këto momente të mrekullueshme, do të më mungosh të gjithëve. Gjithashtu dua të falënderoj Lille, Chelsea dhe Real Madrid. Falë Federatës së Futbollit të Belgjikës dhe kombëtares belge, ka shkruar Hazard në Instagram.

Belgu kujton se vendosi t’i japë fund karrierës së tij si lojtar në moshën 32-vjeçare.

– Falënderime të veçanta për familjen time, miqtë e mi, këshilltarët e mi dhe njerëzit që më kanë qëndruar pranë në kohë të mira dhe të këqija. Në fund, një falenderim i madh për ju fansat e mi që më keni ndjekur gjatë gjithë këtyre viteve dhe më keni brohoritur kudo që kam luajtur. Tani është koha të kënaqem me të dashurit e mi dhe të kem përvoja të reja. Shihemi së shpejti jashtë fushës, miqtë e mi – përfundoi Hazard.

By vull