Feyenoord holandez duhet t’i paguajë UEFA-s një gjobë prej 17,500 eurosh, sepse gjatë ndeshjes me Celticun skocez tifozët mbanin një flamur jeshil me mbishkrimin “Fake Celtic”. Në të njëjtën kohë, Feyenoord duhet të paguajë edhe 26 mijë euro për shkallët e pakalueshme në tribuna dhe 8 mijë euro të tjera për dy qirinj të ndezur në tribuna.

Më 19 shtator, Feyenoord mundi 2:0 Celticun dhe në këtë grup në Champions League janë edhe Atlético Madrid dhe Lazio.

By vull