Dhjetorin do ta shfrytëzoj për pushim, nuk do të shkoj askund si huazim, ka thënë futbollisti argjentinas Lionel Messi, i cili shënoi fitoren e re për Argjentinën në kualifikueset për Botërorin e ardhshëm në Peru, 2-0.

Të dy golat i shënoi Messi për kampionët aktualë të botës dhe ai u tha gazetarëve argjentinas se nuk do të shkojë në Barcelonë apo ndonjë klub tjetër në formë huazimi.

“Kjo është hera e parë që kushedi sa vite do të kem më shumë ditë pushimi gjatë dhjetorit. Do t’i përdor për të qenë në Argjentinë, me njerëzit e mi të dashur. E përjashtoj mundësinë që të shkoj në një klub në formë huazimi ”, tha Messi, i cili luajti 13 ndeshje për Inter Miami në të gjitha garat dhe shënoi 11 gola me tetë asistime.

“Në janar, do të kthehem në Miami për të bërë para-sezonin, për të filluar nga e para dhe për të qenë sa më i gatshëm për sfida të reja me klubin tim. “Fatkeqësisht, këtë herë nuk arritëm të fitonim play-off-in e ligës MLS, por kjo është vetëm një nxitje për mua që të vazhdoj ”, shtoi argjentinasi 36-vjeçar.

Messi kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij në Barcelonë, luajti për të moshuarit në 2005 dhe u largua në 2021 për Paris Saint Germain.

By vull