Kapiteni i kampionit gjerman Bayern Munich, Joshua Kimmich, mund të largohet nga Allianz Arena në fund të sezonit dhe të ndjekë hapat e Robert Lewandowskit nga vera e kaluar dhe të transferohet te Barcelona.

Kimmich u lidh edhe me një transferim te Barcelona këtë verë, por ka shumë mundësi që transferimi të realizohet verën e ardhshme, pasi futbollisti do të hyjë në vitin e fundit të kontratës dhe ende nuk kanë nisur negociatat për një kontratë të re.

Arsyeja për këtë është se Kimmich është i zemëruar me drejtuesit e Bayernit sepse ka zëvendësuar trajnerin Julian Nagelsmann, atmosfera në dhomën e zhveshjes nuk është ideale nën drejtimin e Thomas Tuchel.

Një aset shtesë për Barcelonën për të nënshkruar me Kimmich është trajneri Xavi Hernandez, i cili është idhulli i futbollistit gjerman.

By vull