Telefoni i ardhshëm OnePlus 12 do të jetë në gjendje të mburret me disa veçori interesante, ndër të cilat spikat ekrani.

Sipas informacioneve të disponueshme, OnePlus 12 do të ketë një shkëlqim maksimal që është dyfishi i ekranit të modelit OnePlus 11 – do të arrijë 2600 nits, sipas informatorit Digital Chat Station.

Në kushte me dritë të ulët, ekrani do të përdorë zbehjen PWM me frekuencë të lartë, deri në 2160 Hz.

 

Ekrani do të jetë pak më i madh se ai i modelit OnePlus 11 dhe do të jetë 6.82 inç (kundrejt 6.7 inç), me një raport pamjeje prej 19.8:9. Rezolucioni i ekranit do të jetë 1440 x 3168 piksele. Renderet e rrjedhura tregojnë se ekrani është i lakuar.

Përveç sa më sipër, paneli është i tipit LTPO dhe ka një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz. Është prodhuar nga BOE e Kinës, në vend të Samsung, e cila prodhoi ekranin për OnePlus 11.

Kur bëhet fjalë për veçoritë e tjera, Digital Chat Station pretendon se OnePlus 12 do të ketë 12 GB RAM dhe 1 TB memorie në konfigurimin më të fuqishëm.

Pritet të lansohet në dhjetor, OnePlus 12 do të fuqizohet nga një çip Snapdragon 8 Gen 3 dhe do të ketë një konfigurim të ridizajnuar të kamerës me një sensor kryesor 50MP Sony IMX966, një sensor ultra të gjerë 48MP dhe një lente periskopi 3x.

Gjithçka do të mundësohet nga një bateri 5400 mAh, me mbështetje për karikim të shpejtë 100 W dhe karikim me valë 50 W.

By vull