Në Bosnje dhe Hercegovinë bora e parë ra në mbrëmje në malin Vllashiq.

“Pas një sërë ditësh vere, ka ardhur ndryshimi i motit. Re, shi dhe ajër dukshëm më i ftohtë mbuluan pjesën më të madhe të vendit. Me kalimin e ditës do të bëhet më i ftohtë dhe në mbrëmje do të shfaqen fjollat ​​e para të borës në majat e maleve më të larta”, njoftojnë meteorologët boshnjakë.

SHIKONI VIDEON KËTU .

 

 

Nesër në Maqedoni do të mbajë mot i vranët paradite me reshje lokale shiu, pasdite pjesërisht i vranët dhe i freskët. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu, më e theksuar përgjatë Povardarietos.

Pjesërisht me vranësira dhe erë në Shkup, me reshje shiu në mëngjes. Do të fryjë erë e fortë nga veriu.

Temperaturat do të ulen me 10 gradë ose më shumë

By vull