Zyrtarët palestinezë të shëndetësisë thonë se 413 persona janë vrarë në Gaza që nga fillimi i sulmeve ajrore izraelite.

Më shumë se 500 objektiva të Hamasit dhe Xhihadit Islamik në Rripin e Gazës u goditën gjatë natës, tha Forcat Ajrore izraelite (IAF). IAF thotë se goditi objektivat me avionë luftarakë dhe helikopterë, avionë dhe artileri.

Ai tha gjithashtu se shtatë qendra komanduese të Hamasit dhe qendra komanduese e Xhihadit Islamik u goditën.

By vull