epa10017833 European Commission President Ursula von der Leyen gives a press conference on the Commission's opinions on the EU membership applications by Ukraine, Moldova and Georgia in Brussels, Belgium, 17 June 2022. EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, sot do të vizitojë Beogradin, ku do të ketë takime me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministren Ana Brnabiq.

Vuçiq dhe Von der Leyen do të kenë një bisedë kokë më kokë në Pallatin e Serbisë dhe më pas do të ketë një takim me anëtarët e dy delegacioneve.

Vuçiq tha mbrëmë se gjatë ditës do të bisedojë me presidentin e Komisionit Evropian për të gjitha çështjet e rëndësishme për Serbinë.

By vull