Klubi i futbollit Barcelona nuk do të jetë në gjendje të nënshkruajë me Vitor Roque. Braziliani ka një kontratë me Barcelonën, por ai do të arrijë në klub verën e ardhshme.

 

Barcelona arriti një marrëveshje me Atlético Paranense këtë verë, duke paguar 40,000,000 euro për një nga sulmuesit më të talentuar brazilianë. Megjithatë, klubi nuk është në gjendje të regjistrojë sulmuesin në afatin kalimtar të dimrit. Barcelona ka ende probleme me lojën e ndershme financiare.

Xavi Hernandez donte të kishte 18-vjeçarin Roque në skuadër në afatin kalimtar të dimrit, në mënyrë që të mund të pushonte Robert Lewandowski pasi Ferran Torres nuk arriti të bindte stafin e trajnerëve se ai mund ta zëvendësonte atë.

Roque do të jetë nënshkrimi i parë i Barçës për sezonin 2024/25, dhe siç qëndrojnë gjërat, Barça nuk do të sjellë askënd në afatin kalimtar të dimrit.

By vull