Me afrimin e fundit të vitit, ditët e ftohta janë më të zakonshme dhe dëshira për të qëndruar në shtëpi dhe për t’u ulur rehat me një batanije dhe duke parë një film interesant po rritet.

Këtë dhjetor, SkyShowtime shënon sezonin festiv me një program të veçantë filmash, serialesh dhe ekskluzivitetesh që do të tërheqin vëmendjen tuaj dhe do t’ju ofrojnë orë të panumërta argëtimi brilant!

Serialet dhe filmat e rinj debutojnë në SkyShowtime muajin e ardhshëm, të udhëhequr nga kapitulli tjetër i serialit popullor ‘Frasier’ dhe pjesa më e fundit në ekskluzivitetin e kultit ‘Fast X’.

Nëse dëshironi të rifreskoni repertorin e serialeve, atëherë duhet të shikoni patjetër “Lawman: Bass Reeves” me protagonist David Oyelowo, i cili tregon historinë e një legjende të vërtetë urbane amerikane. Bazuar në jetën e Bass Reeves të vërtetë, afrikano-amerikani i parë që u bë sherif në Shtetet e Bashkuara dhe kapi më shumë se 3000 kriminelë të rrezikshëm pa u dëmtuar. Seriali do të jetë i disponueshëm ekskluzivisht në SkyShowtime nga 18 dhjetori, me episode të reja që dalin çdo javë.

Megjithatë, lajmi i madh këtë vit është premiera e sezonit të ri të “Frasier”, në të cilin Kelsey Grammer kthehet në rolin e të preferuarit tonë Frasier Crane dhe ndjek një kapitull të ri në jetën e tij. Këtë herë, aksioni zhvillohet në Boston, ku Fraser kthehet për të vizituar djalin e tij Freddy, dhe në këtë proces takon një bollëk personazhesh nga jeta e tij. Episodet e reja janë në dispozicion çdo javë në vijim.

Dhe kur keni nevojë për një serial të mirë që do t’ju mbajë të interesuar nga episodi në episod, mos kërkoni më larg se sa hiti Yellowjackets. Historia epike e mbijetesës me pjesë të barabarta, tmerri psikologjik dhe drama e moshës së pjekur, Yellowjackets është saga e një ekipi vajzash futbollistësh shumë të talentuar të shkollave të mesme, të cilat janë të mbijetuarat (pa)fat të një përplasjeje avioni thellë në shkretëtirën e largët veriore.

Seriali tregon rënien e tyre nga një ekip i ndërlikuar por i suksesshëm në ndarjen në kampe kafshësh, ndërkohë që ndjek edhe jetën që ata përpiqen të ribashkojnë gati 25 vjet më vonë, duke treguar se e kaluara nuk është kurrë e kaluara e vërtetë dhe se ajo që filloi në natyrë është larg nga fundi.

Nxitoni dhe regjistroni llogarinë tuaj në platformën e transmetimit SkyShowtime përmes faqes së internetit https://www.skyshowtime.com/ dhe shijoni orë të pafundme argëtimi të pabesueshëm, të mundësuar nga studiot më të mira në botë.