Pasdite fillimisht në pjesët perëndimore, e gjatë natës kah të hënës dhe në pjesët tjera do të ketë reshje të herëpashershme të shiut. Më pas do të ketë stabilizim të përkohshëm të motit deri të mërkurën kur pasdite do të ketë reshje të reja shiu.

Parashikimi për 13.11.2023
Temperatura minimale: 2°C deri 9°C
Temperatura maksimale: 12°C deri 18°C

Në mëngjes me reshje lokale shiu, gjatë ditës me diell me vranësira të ulëta deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Parashikimi për 14.11.2023
Temperatura minimale: 0°C deri 8°C
Temperatura maksimale: 14°C deri 19°C

Pjesërisht me vranësira me periudha me diell. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor.

Parashikimi për 15.11.2023
Temperatura minimale: 1°C deri 9°C
Temperatura maksimale: 13°C deri 18°C

Pjesërisht me vranësira, pasdite me reshje lokale shiu. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në Povardarieto herë pas here e fortë nga drejtimi veriperëndimor.

By vull