Klubi i futbollit Real Madrid konfirmoi sot se Eduardo Camavinga (20) ka nënshkruar një kontratë të re. Kamwinga ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2029.

Më parë, kontratat me Realin i zgjatën brazilianët Vinicius Junior, Rodrigo dhe Eder Militao. Në të gjitha kontratat, klauzola e blerjes shkon në një miliard euro.

Kamavinga mbërriti te Reali nga Rennes dy vite më parë për 31,000,000 euro.

Deri më tani, ai ka fituar Champions League, La Liga, Copa del Rey, Kupën e Botës për Klube dhe Superkupën e Spanjës.

By vull