Dy futbollistët që shënuan jo vetëm dekadat e fundit të futbollit botëror, por janë edhe në krye të listës së futbollistëve më të mirë të të gjitha kohërave, së shpejti do të dalin sërish në fushë kundër njëri-tjetrit.

Portugezi i famshëm tani luan në Al Nasr saudit, Messi pas largimit nga Paris Saint-Germain luan në ligën MLS në Miami, por edhe pse shkuan në vende të ndryshme të botës, shumë shpejt rrugët e tyre do të kryqëzohen sërish.

Gjegjësisht, sot është bërë e ditur se Al Nasr i Ronaldos dhe Inter Miami i Messit do të luajnë një “ndeshje miqësore me bllokadë” në shkurt të vitit të ardhshëm, pra vetëm për tre muaj.

Ky takim spektakolar do të organizohet në Riad të Arabisë Saudite dhe data e saktë do të specifikohet më tej.

 

By vull