Thursday, July 25, 2024
spot_img

Adnan Neziri: Urime nuk vleni 🇲🇰6-0🇦🇱

Adnan Neziri: Urime nuk vleni 🇲🇰6-0🇦🇱

Për herë të parë që nga anëtarësimi në NATO asnjë shqiptar në delegacionin e RMV-së. Nuk ka pasur vend as për zëvendëskryeministrin xhentëllmen e as për ministrin për euro-integrime.
Kryeministri Hristijan Mickoski, bashkë me Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë Timço Mutsunski, atë të Mbrojtjes Vlado Misajlovski dhe i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski sot janë nisur për në Amerikë, do të marrin pjesë në Samitin e NATO-s në Uashington, që mbahet në 75 vjetorin e themelimit të Aleancës. Atje priten nga Ambasadori i RMV në NATO, Dane Talevski dhe Ambasadori i RMV në Uashington, Zoran Popov.
Dikur shqiptarët ishin vendimtarë për anëtarësim të vendit në NATO, sot as si spektatorë.

Zullumi ndaj shqiptarëve s’ndalet!

Adnan Neziri, anëtar i Kryesisë së ASH-së

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT