Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Agjenti i Elmas : Napoli ka një “diamant” me vlerë 40 milion euro

1 min read

Agjenti italian i Elif Elmas, George Gardi, thotë se mesfushori maqedonas në Napoli po luan në pozicionin “e gabuar”, por gjithashtu se përkundër këtij fakti, ai tashmë vlen 40 milion euro.

Intervista për radion italiane “Punto Nuovo” vjen pasi Elmas dje shënoi golin e fitores për kombëtaren maqedonase në fitoren e famshme 2: 1 ndaj Gjermanisë, dhe gjithmonë jep maksimumin në fanellën e kombëtares.

“Isshtë një moment i shkëlqyeshëm për Maqedoninë. Ata u kualifikuan për Euro disa muaj më parë dhe tani kanë mundur Gjermaninë. “Elmas dhe Pandev janë heronj kombëtarë dhe Elmas beson se ai po bëhet një nga drejtuesit e ekipit kombëtar, për të cilin ai luan gjithmonë jashtëzakonisht.”

Sidoqoftë, 21-vjeçari Elmas, i cili ka bërë 35 paraqitje për Napolin këtë sezon, po luan në pozicionin “e gabuar” nën drejtimin e Gennaro Gattuso.