Ai luajti në Champions League kundër Realit. Tani ai fshihet në një bunker me gruan e tij shtatzënë

1 min read

GIORGI SUDAKOV (19) është një nga futbollistët më të talentuar ukrainas. Ai luan për Shakhtar Donetsk dhe ish-trajneri i tij Fernando Valente flet me fjalë të zgjedhura për talentin e tij.

“Sudakov është talenti më i madh që kam stërvitur në jetën time. Ai ende nuk ka mbushur 20 vjeç, ka luajtur për kombëtaren A dhe së fundmi ka vazhduar kontratën deri në vitin 2026. Ai është një djalë fantastik. Ai duhet të bëhet baba i një vajze me gruaja e tij Lisa”.

Fatkeqësisht, për shkak të pushtimit rus të Ukrainës, Sudakov fshihet në një bunker me gruan e tij shtatzënë, me të cilën u martua në shkurt.

Unë qaj dhe lutem për këtë çift dhe të gjithë lojtarët e rinj që kanë qëndruar në Ukrainë dhe më kanë bërë të lumtur për dy vitet e fundit. Më është thyer zemra. Sudak është një lojtar me potencial të madh. Ai duhet të kishte luajtur për Cityn ose Barcelonën. mbaj foton e tij në celularin tim dhe gratë e tij shtatzëna ndërsa ishin të lumtura”, shtoi Valente.

Mesfushori sulmues Sudakov këtë sezon luajti në Ligën e Kampionëve kundër Real Madridit dhe Interit dhe arriti në kombëtaren e Ukrainës me lojëra cilësore.