Ai nuk thotë asnjë fjalë dhe fiton 750 mijë dollarë në ditë

1 min read

Kabi Lame është TikToker më i paguar në botë dhe fiton shuma të mëdha parash pa thënë asnjë fjalë të vetme.

Lame u bë i famshëm për videot e tij gazmore të reagimeve ndaj “hackave të jetës” të çuditshme të TikToker dhe filloi të punojë në rrjetet sociale pasi u pushua nga puna si punëtor i fabrikës italiane gjatë pandemisë.

Lame iu drejtua krijimit të përmbajtjes për TikTok dhe shpejt u bë një sensacion viral, me menaxherin e tij Alessandro Riggio që tha në një intervistë me revistën Fortune se tiktokeri i famshëm është në rrugën e duhur për të fituar 10 milionë dollarë këtë vit.

Lame fiton 750 mijë dollarë vetëm për një postim në TikTok dhe kjo shumë përcaktohet nga kontrata. Kështu, për shembull, marka e modës Hugo Boss i pagoi atij 450,000 dollarë për të ecur në pistë dhe për të regjistruar një video TikTok në Javën e Modës në Milano.

Menaxheri i Lame pretendon se TikToker dikur i varfër nuk ishte i motivuar nga paratë dhe nuk e dinte saktësisht se sa kishte në llogarinë e tij bankare. Lame shtoi: “Më pëlqen t’i bëj njerëzit të qeshin. Unë e dua familjen time. Unë e dua kompaninë time.”

Lame aktualisht ka 149.5 milionë ndjekës në TikTok.