Koha News

Ke Çfarë Lexon!

Aktorja i jep fund dashurisë pas 12 vitesh martesë: “Ky do të jetë një divorc miqësor”

2 min read

Reese Witherspoon dhe bashkëshorti i saj Gene Toth po divorcohen. Lajmin e ka bërë të ditur çifti të premten në rrjetin social Instagram, vetëm pak ditë para 12-vjetorit të martesës.

“Ne kemi disa lajme personale për të ndarë.” Me shumë kujdes dhe konsideratë morëm vendimin e vështirë për t’u divorcuar”, kanë thënë ata në njoftim, e më pas kanë vazhduar:

“Kemi kaluar vite kaq të mrekullueshme së bashku dhe ecim përpara me dashuri të thellë, mirësi dhe respekt të ndërsjellë për gjithçka që kemi krijuar së bashku”.

 

“Prioriteti ynë më i lartë është djali ynë dhe e gjithë familja jonë ndërsa ne lundrojmë në këtë kapitull tjetër,” shtuan ata.

“Këto gjëra nuk janë kurrë të lehta dhe janë jashtëzakonisht personale. “Ne vërtet vlerësojmë respektin e të gjithëve dhe privatësinë e familjes sonë në këtë kohë”, përfunduan ata.

Witherspoon dhe Toth u martuan në vitin 2011. Ata kanë një djalë së bashku, Tennessee 10-vjeçar dhe përvjetori i tyre i 12-të i martesës po vjen të dielën.

Një burim i tha revistës People se ata do të mbeten miqtë më të mirë ndërsa do të kalojnë një “divorc miqësor”.

“Ky është një vendim kaq miqësor”, tha burimi. “Ata janë kaq të përkushtuar ndaj bashkëprindërimit. Ata mbrojnë të gjithë familjen e tyre dhe e bëjnë këtë sa më të lehtë për të gjithë”.

Witherspoon ka edhe dy fëmijë të tjerë me ish-partnerin Ryan Phillippe – vajzën Ava, 23 vjeç dhe djalin Deacon, 19 vjeç.

Verified by MonsterInsights