Thursday, July 25, 2024
spot_img

Aleanca për Shqiptarët:Urime Arben Taravarit, pasi i uli shqiptarët në Balanser, tash kaloj në veprim. “Makedonija povtorna tvoja”.

Spastrimi etnik i shqiptarëve në institucione që filloi me uljen e përqindjes në Balanser, vazhdon me sektorin e shëndetësisë që udhëhiqet nga Arben Taravari. Sot fakteqësisht u njoftua se drejtori i Klinikës për Toksikologji, i emëruar nga vetë Taravari, ka larguar nga puna 18 shqiptarë. Ndërkohë të punësuar të shumtë në klinikat e tjera, alarmojnë se kanë marrë paralajmërime që shumë shpejtë mund të kenë fatin e njëjtë.

I bëjmë thirje Taravarit dhe koalicionit vLEN që të ndalojnë këtë servilizëm tanimë me pasoja të rënda për shqiptarët. I pyesim publikisht a është ky veprimi që me aq pompozitet e paralajmëruan dhe ndryshimi që ua premtuan shqiptarëve gjatë fushatës. Me këtë ndryshim vërtetë po zbatoni politikat e Mickoskit “Makedonija povtorno tvoja”!

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT