Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Ambasadorja e re amerikane në Shkup, Angela Ageler, ka bërë betimin në Departamentin e Shtetit - Koha News
Ambasadorja e re amerikane në Shkup, Angela Ageler, ka bërë betimin në Departamentin e Shtetit 1

Në një ceremoni të veçantë në Departamentin e Shtetit të SHBA-së, ambasadorja e re në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Angela Ageler, ka bërë betimin, njoftoi Ambasada Amerikane në Shkup në llogarinë e saj në Twitter.

Ageler është një diplomate karriere në Shërbimin e Jashtëm, dhe deri vonë ka qenë Zëvendës Shefe e Misionit të Shteteve të Bashkuara në Pakistan, ku ka shërbyer edhe si shefe e përkohshme në detyrë e shtabit. ambasador.

Më herët në karrierën e saj, ajo ka punuar si këshilltare për marrëdhëniet me publikun në Ambasadën e SHBA-së në Paris, si dhe ka punuar në Nju Delhi, Hanoi dhe Uashington.

Në karrierën e saj të pasur diplomatike, Ageler ka punuar edhe në Shkup, si pjesë e ekipit për marrëdhënie me publikun në Ambasadën Amerikane. Ajo gjithashtu flet maqedonisht, di frëngjisht dhe pak hindu.

Ajo zëvendëson ambasadoren e mëparshme Kate Mary Burns në vend.

By vull