Andres Christensen do të jetë përforcimi i parë veror për Barcelonën

1 min read

ontrata e tij me Chelsean skadon në fund të sezonit, ai vendosi të largohej nga Stanford Bridge si lojtar i lirë.

Katalanasja “Sport” bëri të ditur se Christensen ka kaluar me sukses ekzaminimet mjekësore, ka pranuar kushtet e ofruara nga Laporta dhe se së shpejti do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare me Barcelonën.

Ardhja e danezit do të thotë se francezi Clement Lengle dhe Samuel Umtiti do të largohen nga klubi.