Gjëra të mahnitshme ndodhën në xhiron e 16-të të Kupës së Mbretit mes Al Nasr dhe Al Etifaq ku vendasit mbetën me një lojtar më pak pas pjesës së parë.

Anderson Taliska u përjashtua me karton të kuq në minutën e 11-të të kohës shtesë në pjesën e parë për shkak se goditi me dorë një lojtar kundërshtar në fytyrë dhe pak minuta më parë goli i tij u anulua.

URL

Alex Teles krosi nga e majta dhe Taliska shënoi për të kaluar në avantazh vendasit, por goli u anulua pas konsultimit me teknologjinë VAR.

Kjo zemëroi asin portugez, Cristiano Ronaldo, i cili kërkoi zëvendësimin e gjyqtarit kryesor të ndeshjes, gjë që nuk kaloi pa u vënë re nga gazetarët televizivë.

URL
URL

Meqë ra fjala, pas 90 minutave të ndeshjes nuk pati gola dhe kaloi në kohë shtesë.

By vull