Fitorja jone po vjen

admin

Nga Alba HARUNI Ne ishim dhe jemi aty ku e kerkon nderi yne moral dhe ku e kerkon vetë Çameria. Cilitdo qe zgjodhi të “dali” nga ajo foto e madhe, ku kemi qene të gjithe bashke, ju them vetem diçka. Ju nuk jeni armiqte tane. Edhe pse deri në dt […]

Dje mbrëma në emisionin “Pa Maska”

admin

PDIU ka një marrëveshje të shkruar me z. Basha, që fillon me kujtesën historike e shkon deri në avancimin për të fituar të drejtat pronësore në Gjykatat Ndërkombëtare. Atyre pak çamëve që janë të fundit në listat e PS-së, i ftoj të na tregojnë nëse kanë marrëveshje me Ramën se […]

Shpëtim Idrizi: Rama tentoi të përçajë votat e çamëve, por nuk ia arriti. Do kemi rezultat fantastik në këto zgjedhje

admin

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se PDIU rritet përditë. Idrizi theksoi se Rama ka tentuar të përçajë çamët, por se nuk ia ka dalë dot. Ai shton se PDIU do ketë rezultat shumë të mirë në zgjedhje. “Forca e partisë […]

Takimi derë më derë i teneqesë Tahir Muhedinit

admin

Rakip Shabani Pas disa takimeve derë më derë grupi i raqeve të Tak Muhedinit nxorën përfundimin se Çështja Çame ka në themel gjenocidin grekë. Pra, sipas Tahir Muhedinit çështja e Çamërisëfillon dhe mbaron tek gjenocidi i 1944. Përse ky Tahir Muhediniqë viziton shpesh Greqinë sipas kontrollit Tims të policisë doganore […]

Florian Tahiri /Çështja Çame pas ndërkombëtarizimit edhe në instancat më të larta të Departamentit Amerikan të Shtetit, të marrë zgjidhjen e shumëpritur

admin

Me kreun e PDIU Shpëtim Idrizi në një takim shumë të përzemërt me përfaqësues të Komunitetit Çam në Durrës.Çështja Çame ka qenë kali jonë i betejës në gjithë këto vite angazhimi politik dhe tashmë gjasat janë që pas ndërkombëtarizimit edhe në instancat më të larta të Departamentit Amerikan të Shtetit, […]

Shpëtim Idrizi: Jam krenar, që miratuam rezolutën për Çështjen Çame në Kuvendin e Shqipërisë (Film)

admin

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se sëbashku me qytetarët kanë arritur të miratojnë një rezolutë parlamentare për çështjen e shqiptarëve të Çamërisë.Në një bilanc të punës së PDIU në 12 vitet e saj në skenën politike shqiptare, të drejtuar prej tij, Idrizi renditi miratimin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: