KRYEMINISTRI ZAEV JA PLASI NË FTYRË BALLONIN E FRYER TË RREJSHËM PATRIOTIK TË DEPUTETI EJUP ALIMI

KohaNews

Kryeministri Zaev ja plasi në ftyrë ballonin e fryer të rrejshëm patriotik të deputeti Ejup Alimi. Duke u mundu të tregoj se sa e don Kosovën, në fakt tregoj se nuk ka haber për procedura ligjore dhe ndërkombëtare. Le të mos mërzitet deputeti Alimi për Kosovën, dhe qytetarët e saj, […]

MOMENTI KUR QYTETARËT SUL.MOJNË GRUAN, E CILA DYSHOHEJ SE PO VIDHTE FËMIJËT (VIDEO)

KohaNews

Sot në media dhe rrjete sociale bëri bujë imazhi i një gruaje me pamje të çuditshme, e për të cilën thuhej se kid napon fëmijë që sheh vetëm në rrugë. Ajo sot u ndalua në qytet edhe nga policia, por e cila më pas u la e lirë, pasi nuk […]

Enca thotë tallava është muzikë shqiptare!

KohaNews

Zakonisht ka ardhur në muzikë si një këngëtare e pop’it, megjithatë, në projektin e fundit Enca Haxhia i habiti fansat e saj me përzgjedhjen e bashkëpunimit. Këngëtarja para 2 javësh solli këngë me këngëtarin shqiptar të zhanrit tallava, Muahrrem Ahmetin dhe kënga është nga ato që të bën të lëvizësh […]

Kjo ështe aktorja e serialit “O sa mirë” e cila agjëron Ramazanin! (Foto)

KohaNews

Ajo u bë e njohur si aktore në serialin vendor “O sa mirë”, bëhet fjalë për Arta Nitaj e njohur si Xhesika. Arta fillimisht ishte modele e më pas është fokusuar si aktore e këtij seriali e së fundi po e shohim edhe si moderatore e sportit në RTV Dukagjini. […]

Pronari i ‘Top Shop’ filmohet duke ngacmuar sek.sualisht punonjësen e tij

KohaNews

Biznesmeni Philip Green është në qendër të një skandali pasi iu publikua një video duke e puthur një kolege, e cila i ishte ulur në prehër. Bosi i Topshop shihet në video me punojësen, të cilës i reherohet disa herë si ‘çapkëne’. Gruaja e ulur në prehërin e Green mban […]

“E vërteta e hidhur e popullit shqiptar” – videoja që po shpërndahet në rrjetet sociale

KohaNews

Kjo është një video që është shpërndarë e shikuar shumë në rrjetet sociale. Elena Kocaqi në një emision televiziv në Shqipëri ka dhënë pikëpamjet e saj për shqiptarët. Ajo ka treguar çfarë mendon për klasën politike dhe gjendjen e shqiptarëve në përgjithësi. E deklarata e saj ishte aq e fuqishme […]

Nga 1 korriku, shteti do të kthejë TVSH-në 30 mijë denarë për çdo familje

KohaNews

Duke filluar nga 1 korriku fillon koncepti i rikthimit të TVSH-së, dmth secili qytetar do të ketë 15 përqind të rikthimit të fondeve, sipas Vecer. Parashikimi është se të paktën 150 milion euro në vit do të kthehen tek qytetarët. Ky është vetëm fillimi i masave ekonomike dhe qeveria njoftoi […]

Një orë para ndeshjes në ‘Volkswagen Arena’, Milot Rashica merr lajmin e madh

KohaNews

Werder Bremeni e luan sot ndeshjen e radhës në kuadër të kampionatit gjerman, Bundesliga. Në “Volskwagen Arena”, Werder Bremeni është mysafir i Wolsburgut. Pas 23 xhirosh, Werderi renditet në vendin e dhjetë, ndërkaq Wolfsburgu në vendin e shtatë, shkruan Zëri. Kur ka mbetur edhe një orë para fillimit të ndeshjes, […]

Serbët sulmojnë Talat Xhaferin, në Kuvendin e Malit të Zi, situata eskalon në përplasje fizike

KohaNews

Deputetët malazezë të premten miratuan protokollin mbi pranimin e Maqedonisë veriore në NATO, por gjatë seancës situata ishte shumë e tensionuar. Deputetët serbë votuan kundër, por atyre iu pengoj shumë prania e kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë Veriore, Talat Xhaferi. Një nga deputet serbë tha se këtu është një oficer […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: