Lali Fiku t’i vijë anash PDIU-së

Nga Arben Llalla   Që Edi Rama të qëndronte në pushtet edhe katër vjet, në vitin e fundit të mandatit të parë bëri një pakt të madh me Greqinë. Marrëveshja që arriti me mitropolitët e Amerikës, mëkëmbësit e qeverisë greke në pak pika ishte: Zhdukja e Çështjes Çame nga agjenda […]

Zari vogël që sillet në brekët e Edi Ramës

Arvanit Cameria

Zari vogël që sillet në brekët e Edi Ramës Nga Arben Llalla Qentë e racës “pekinez” vuajnë nga fiksim; ata mendojnë se janë pit bull dhe u sulën të gjithë njerëzve. Si këta qen ngjajnë shumë rilindas që sa herë u thotë Edvin Rama nisen të kafshojnë, megjithëse nuk kanë […]

Idrizi regon ndaj deklaratave të Ramës në Sarandë: Cjapi që po i vjen ngordhja të lidhë gjuhën

Arvanit Cameria

Kreu i Partisë Drejtësisë, Intergrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka reaguar lidhur me dreklaratat e kryeministrit ditën e djeshme Sarandë, i cili synon edhe votat e minoritarëve, ashtu edhe të çamëve. Përmes një deklarate për shtyp, Shpëtim Idrizi shprehet se “Faraoni” që nuk skuqet, kur i bën avokatinë  Greqisë, “që […]

Sanksionohen 121 shoferë për drejtimin e automjetit nën ndikimin e alkoolit

Arvanit Cameria

Në periudhën nga ora 20:00 të datës 07.02.2021 deri më ora 02:00 të datës 08.02.2021 stacionet policore për siguri në komunikacionin rrugor kanë realizuar kontrollim  për sanksionimin e shoferëve të cilët drejtojnë automjetet e tyre nën ndikimin e alkoolit. Gajtë këtij kontrollimi janë sanksionuar gjithsej 121 shoferë të cilët kanë […]

Shahpaska në Këshillin Ekonomik-Social: Ndryshimet ligjore për të dielën – ditë për pushimin javor, që i prezantuam sot, janë bazë e mirë për të arritur një zgjidhje përfundimtare

Arvanit Cameria

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jagoda Shahpaska, sot para anëtarëve të Këshillit Ekonomik-Social e prezantoi versionin e fundit të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për marrëdhëniet e punës, me të cilin rregullohet që dita e diel të jetë ditë e pushimit javor.   Propozim-zgjidhja e fundit ligjore […]

Sanksionohen 504 persona për mosmbajtje të maskës

Arvanit Cameria

Në 24 orët e fundit (06/07.02.2021) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sa i përket masës për mbajtjen e obliguar të mbrojtjes personale të fytyrës janë regjistruar 504 shkelje të kësaj mase. Ministria e Punëve të Brendshme apelon deri te qytetarët t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjellura […]

Shqiptohen 33 sanksione për tejkalim të shpejtësisë në Tetovë

Arvanit Cameria

  Mbrëmë (06.02.2021) në periudhën nga ora 19:00 deri më ora 22:00 nëpunës policorë të SP SKRR-Tetovë me përdorimin e të ashtuquajturit “radar nate” realizuan kontrollim aksional për sanksionimin e shoferëve të cilët duke drejtuar automjetet e tyre tejkalojnë shpejtësinë e lejuar. Në këtë aksion janë sanksionuar 33 shoferë, nga të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: