Anna nuk ndalet, bombardon me klipin e ri ‘Havana’ vjen në duet me Ben7amin (Video)

Blerand Rexhepi

Është lansuar kënga me e re e cila titullohet “Havana”. Kjo këngë është një duet në mes të këngëtares Anna dhe reperit Ben7amin. “Havana” është punuar nën menaxhimin e Alban Mirocit, i cili është përkujdesur për këngën dhe tekstin, ndërsa finalizimi komplet është bërë në studion e Hekuran Krasniqit. “Havana”, […]

Berat Dehari: Mjedisi i të bërit biznes në Maqedoninë e Veriut- shumë pozitiv

Blerand Rexhepi

Berat Dehari, Zëvendës Drejtor i Policisë Financiare i Maqedonisë së Veriut, po merr pjesë në Konferencën e XV ndërkombëtare, në Bor, në kuadër të Fakultetit Teknik të Universitetit të Beogradit. Në këtë konferencë ndërkombëtare, Z. Dehari para auditorit të çmuar, ka prezantuar punimin shkencor, nga lëmi i ndërmarrësisë, me titull: […]

Mhill Gjuraj, patriot i devotshëm, shembull i përkushtimit për komunitetin shqiptar në Amerikë

Blerand Rexhepi

Të flasësh për lidhjet e shqiptarëve me amerikanët, është e pamundur të tejkalohet emri i një humanisti dhe kontribuuesi të çështjes kombëtare, biznesmenit dhe veprimtarit kombëtar. Mhill Gjuraj. Në sheshin qendror të qytetit Waterbury Connecticut të ShBA-së, Mhill Gjuraj ngriti flamurin e Kosovës, duke u shpallur “Kryetar i Ditës” – […]

Zv.ministri Çelaj në qeveri propozon Projekt-rregulloren për organizimin e brendshëm dhe sistematizimin në ministrinë e Integrimit

Blerand Rexhepi

Në Mbledhjen e Qeverisë, të cilën e kryesoi kryeministri Haradinaj, paraqita për miratim Projekt-rregulloren për organizimin e brendshëm dhe sistematizimin e vendeve të punës në këtë Ministri dhe nismën për Marrëveshjen financiare trepalëshe, Bashkimit Evropian, Kosovës dhe Shqipërisë. Të dy propozimet u miratuan. Projekt-rregullorja krijon bazë më të konsoliduar të […]

Elezi: Programi i reformave ekonomike, prioritet ulja e papunësisë dhe zvogëlimi i ekonomisë joformale

Blerand Rexhepi

Reformat në drejtimin e uljes së papunësisë tek të rinjtë, përmirësimin e lidhjes zinxhirore të kompanive vendose me vlerat ndërkombëtare në ekonominë gri, ishin pjesë e diskutimeve në panelin e Konferencës së nivelit të lartë që është fillim i përgaditjes së Programit për reforma ekonomike 2020-2022, ku është pjesë nga […]

Pendarovski takon kreun e BDI-së, Ali Ahmeti

Blerand Rexhepi

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka takuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti. Dy bashkëbiseduesit ka këmbyer mendime rreth zhvillimeve të fundit politike në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Presidenti i vendit ka theksuar nevojën që në periudhën që vijon të gjithë aktorët […]

Frashër Oseku, apo Shqipja e maleve tona

Blerand Rexhepi

Shkruan: Gjylfije Halili Fuqia e një kombi, mbështetet në vullnetin, dijen dhe fuqinë e burrave e grave më të zonja që ka, duke hapur rrugën e lirisë, përparimit dhe mirëqenies, me gatishmërinë e përkushtimin, deri në flijim. Të flasësh për lirinë, është e ditur se ajo i ka rrënjët në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: