Pas vizitës në SHBA, zv.drejtori i Policisë financiare Dehari: Aftësimi i kuadrove profesionist me rëndësi të madhe

Blerand Rexhepi

Zv. Drejtori i Policisë Financiare, të Maqedonisë së Veriut, Berat Dehari, sapo është kthyer nga një trajnim i rëndësishëm, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me ç’rast është certifikuar në lëmin përkatës. Ai me këtë rast, falënderon vendin mikpritës, ShBA-në dhe Ambasadën e Maqedonisë së Veriut në ShBA për këtë […]

Elezi: 30 komuna përfitojnë përmes Projektit për përmirësimin e shërbimeve komunale që realizohet nga Ministria e financave!

Blerand Rexhepi

Tridhjetë komuna kanë fituar mekanizëm përmes Projektit për përmirësimin e shërbimeve komunale – MSIP, e cila realizohet përmes Ministrisë së financave. Bëhet fjalë për dhjetë gërmues të kanaleve në vlerë prej 45.7 milion denarë të cilat janë siguruar si grant mjete nga BE-ja, e me këtë sigurohet përmirësimi i shërbimeve […]

Rikthehet fuqishëm Berat Avdyli (Video)

Blerand Rexhepi

Këngëtari i skenës shqiptare Berat Avdyli nga Gjilani që jeton në Zvicër ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar ‘Kush je ti’ një këngë baladë por shumë e bukur që rikthen këngëtarin në skenë me projekt të ri me teskt nga Xhinxha dhe muzikë e orkestrim prej […]

Rrjet i ri dhe ngrohje me efikase në spitalin Psikiatrik

Blerand Rexhepi

Rrjet i ri dhe ngrojë me efikase në spitalin Psikiatrik në Shkup, kështu ka premtuar drejtori i këtij institucioni shëndetësorë z. Qamil Kovaçi i cili edhe ka bërë tashmë promovimin e këtij projekti që ka nisur të punohet. Ky investim bëhet me qëllim që të rritet efikasiteti i punës dhe […]

Lindi vjen me “SSBV”, ja hiti i ri i verës (Video)

Blerand Rexhepi

Lindi, dikur një nga këngtarët më premtues dhe produktiv në skenën muzikore, për një kohë të konsiderueshme u largua nga muzika. Askush nuk dinte asgjë për djaloshin e hitit “Pa Facebook”, që ishte një bashkëpunim mes tij dhe këngëtarit Nexhat Osmani. Këngëtari ka treguar se ka munguar në muzikë për […]

Anna nuk ndalet, bombardon me klipin e ri ‘Havana’ vjen në duet me Ben7amin (Video)

Blerand Rexhepi

Është lansuar kënga me e re e cila titullohet “Havana”. Kjo këngë është një duet në mes të këngëtares Anna dhe reperit Ben7amin. “Havana” është punuar nën menaxhimin e Alban Mirocit, i cili është përkujdesur për këngën dhe tekstin, ndërsa finalizimi komplet është bërë në studion e Hekuran Krasniqit. “Havana”, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: