Artan Grubi: Miqësi e përhershme me SHBA dhe BE-në

Blerand Rexhepi

Do të punojmë fuqishëm në drejtim të kultivimit të miqësisë së përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian, kështu deklaroi sot Zëvendëskryeministrit i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe ministër i Sistemit politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi. Ai gjithashtu u ndal edhe tek […]

Grubi: Ulëset VIP në rrugëtimin tonë ju takojnë qytetarëve

Blerand Rexhepi

Ulëset VIP në rrugëtimin tonë ju takojnë qytetarëve, kështu deklaroi sot Zëvendëskryeministrit i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe ministër i Sistemit politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi, Ai u shpreh se ne formuam qeveri e cila vë qytetarët në karriket e para VIP. Qeveri e cila […]

Artan Grubi: Drejtësisë së porositur me telefon i ka ardhur fundi

Blerand Rexhepi

Zëvendëskryeministrit i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe ministër i Sistemit politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi përmes një konference për shtyp tha se drejtësisë së porositur me telefon i ka ardhur fundi. Grubi u ndal tek shumë cështje të ndryshme që kanë të bëjnë me zgjedhjet […]

Një megahit ‘Family’ nga Rabiti (Video)

Blerand Rexhepi

Reperi fantastik Rabit Hysenaj i cili jeton dhe vepron në Zvicër është ndër reperët më të mirë shqiptarë dhe i vetmi i cili ka arritur të ketë bashkëpunin me grupin e ikonës së repit botërorë 2 PAC SHAKUR. Pas sukseseve të pa ndalshme në rep kulturën shqiptare Rabiti sapo ka […]

Nuredini nga Selaniku: Është e domosdoshme të investohet në energji të gjelbër dhe të qëndrueshme

Blerand Rexhepi

Për të shpjeguar rëndësinë e investimit në energji të qëndrueshme dhe të gjelbër, Ministri i mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor të Maqedonisë Veriore, Naser Nuredini gjatë pjesëmarrjes së tij në Forumin energjetik për Europën Juglindore në Selanik, bëri një krahasim midis Pandemisë dhe ndryshimit klimatik, duke thënë se sapo të […]

Gjeke bombardon me hitin e ri ‘Latina’

Blerand Rexhepi

Artisti me i ri në skenën shqiptare është këngëtari Gjeke i cili sapo ka nxjerrë projektin më të ri “Latina” projekt ky i cili është duke u pritur mjaftë mirë nga adhuruesit e muzikës shqiptare. Videoklipi është realizuar në mënyrën më të mirë nga videoproduksioni më me emër Fullmoon Production […]

Besimi – Paoluçi: Do të dorëzojmë në Qeveri ligjin i cili do të mundësojë realizimin e projektit për ballafaqim urgjent me Covid-19

Blerand Rexhepi

“Masat dhe politikat që ndërmerren në drejtim të mbështetjes së rritjes së qëndrueshme dhe inkluzive janë thelbësore në kushte kur bafaqohemi me krizën më të madhe ekonomike deri më tani të shkaktuar nga Covid-19. Sa i përket kësaj, me një rëndësi të madhe është strategjia katërvjeçare për partneritet që Republika […]

Mariçiq-Saiti: Pushteti gjyqësor duhet të punojë në përmirësimin e besimit të opinionit

Blerand Rexhepi

Ministri i drejtësisë Bojan Mariçiq sot pati takim me kryetarin e Shoqatës së gjykatësve, Xhemail Saiti, i cili njëherit është gjykatës në Gjykatën supreme. Siç kumtoi Ministria e Drejtësisë, Mariçiq ka diskutuar për mbrojtjen e pavarësisë gjyqësore, rritjen e përgjegjësisë, efikasitetit dhe transparencës së gjykatësve dhe gjykatave. Mariçiq potencoi se […]

Bytyqi – Zadorozhnjuk: Maqedonia e Veriut dhe Ukraina kanë marrëdhënie miqësore dhe qëllime të përbashkëta strategjike

Blerand Rexhepi

Shkëmbimi tregtar ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës vitin e kaluar është rritur dukshëm, ndërsa pritjet janë se edhe këtë vit do të ketë bilanc të ngjashëm tregtar, kanë vlerësuar në takimin e sotëm zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi dhe ambasadorja ukrainase Natalia Zadorozhnjuk. Të dy bashkëbiseduesit ishin pajtuar […]

Njihuni me Orgest Langën, talentin e ri të skenës shqiptare…!

Blerand Rexhepi

Shume te rinj kane emigruar ne vende te ndryshme te botes per nje jete me te mire e te realizuar. Te qenit larg vendlindjes nuk i ka penguar aspak te gjejne veten ne fushen e tyre edhe pse veshtiresite kane qene te panumerta. Orgest Langa ka 17 vite qe jeton […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: