Një megaprojekt nga Meti, ‘Milano’ po freskon shqiptarët (Video)

Një person me aftësi të larta ndërpersonale, energjik, shumë komunikues, ka një shpirt krijues, është një artist i lindur. Është marrur me muzikë që nga shkolla fillore, ka marrur pjesë me këngë në organizimet e shkollës pastaj nëpër koncerte dhe festivale. Ka disa këngë, një ndër to vlenë të ceket […]

Nuredini takon arkitektët në Tetovë: Nuk kam lejuar keqpërdorim të buxhetit, projektet në të mirë të qytetarëve

Kandidati për deputet nga rradhët e BDI në zonën e VI-të zgjedhore njëherit ministër i ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini sot në takim me arkitektët në objektin e Arabati Baba Teqe ka folur për mundësinë e zgjerimit të Planit gjeneral urbanistik të qytetit të Tetovës si dhe shpalljen […]

Besimi në takim me arkitektët: Bashkë do të bëjmë punë të mira për vendin tonë

Takimi i rradhës në vrazhdën e aktiviteteve kandidati për deputet nga rradhët e BDI-së në njësinë e VI-të zgjedhore i dyti me rradhë pas liderit Ahmeti, Florin Besimi e ka realizuar në një bashkëbisedim me arkitektët e komunës së Tetovës me të cilët është diskutuar se si mund të ndryshohet […]

Xhaferi nga Struga: Përmes drejtimit të institucioneve treguam se jemi model për të tjerët, koha për “Kryeministër Shqiptar”

Para struganëve sot bartësi i listës Talat Xhaferi ka shpalosur konceptin e BDI dhe programin për këto zgjedhje të parakohëshme parlamentare. Xhaferi para struganëve ka thënë se ndihet shumë i privilegjuar që drejton këtë proces dhe është bartës listen ë këtë zonë, raporton Zhurnal.mk. “Ndihem krenar që në këto zgjedhje […]

Artistët e kombit në mbështetje të kryeministrit të parë shqiptarë në RMV

Vëllau i dëshmorit Avni Klinaku, artisti i mrekullueshëm nga Kosova, Hysni Klinaku, përmes një videomesazhi ka sjellur porosinë e tij që me 15 korrik, masovikisht të gjithë shqiptarët të dalin dhe votojnë kryeministrin e parë shqiptar në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Në këtë mënyrë realizohet ëndërra jonë e përbashkët […]

Anketa/Zaev ‘shkund’ Mickoskin pas debatit televiziv

Ka mbaruar anketa e qendrës analitike të Centar.mk. Gjithsej 645 lexues të Centar.mk votuan në sondazh. Lexuesit vendosën që Zoran Zaev është fituesi i duelit televiziv me Hristijan Mickoskin. 76% ose 489 lexues votuan që Zoran Zaev është fituesi, ndërsa 24% ose 156 lexues votuan për Mickoski. Sondazhi u krye […]

Florin Besimi: Të qëndruarit në shërbim permanent ndaj qytetarëve, për ne është prioritet kryesor!

Përgjegjësia merret sipas ndërgjegjes, këtë e dëshmon më së miri biografia e dr. Florin Besimi, i cili si kuadër i jashtëzakonshëm nga fusha e shëndetësisë dhe menaxhimit shëndetësor, nga fusha e përkujdesjes dhe humanizmit, iu ka rrekur politikës si përgjegjësi për qytetarin. Ai për këtë thotë se “të qëndruarit në […]

Nuredini nga Malësia e Tetovës: Sharri shpallet park nacional, po zhvillojmë ekonominë dhe turizmin malor

Ministri i ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini njëherit kandidat për deputet në zonën e VI-të zgjedhore sot ka qëndruar për vizitë në fshatrat e malësisë së Tetovë më sakëtsisht në Llacë ku ka bashkëbiseduar me banorët atje për mundësitë e zhvillimit të ekonomisë dhe turizmit malor. ‘Park kombëtarë […]

Florin Besimi në Malësinë e Tetovës: Vota Juaj, si çdo herë, për shqiptarët”

Kandidati i BDI-së, nga Zona e 6-të zgjedhore, dr. Florin Besimi, fushatën elektorale e ka vazhduar në Llacë, në Malësinë e Tetovës, ku bashkëbisedoi me qytetarët e kësaj ane. “Kemi ardhur t’ju themi se jemi në rrugë të drejtë, se jemi unik dhe të fortë, sepse ju kemi juve që […]

Pas aktivitetit me biçikleta, Besimi: Rinia e mrekullueshme e BDI-së është flamurtare e risive në jetën tonë

Dr. Florin Besimi, kandidat i BDI-së në Zonën e 6-të, sot i është bashkuar Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim, në aktivitetin e shëtitjes me biçikleta, si promovim i lëvizjes së shëndetshme me biçikletë, ku morën pjesë shumë pjesëtarë në këtë organizim të mrekullueshëm. Dr. Florin Besimi është i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: