Anketa/BDI shkund opozitën nëse nesër mbahen zgjedhjet, te blloku maqedonas kryeson VMRO

Blerand Rexhepi

Në një anketë të zbatuar nga Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar, gjysma e qytetarëve vlerësojnë se Kryetari i tyre i Komunës nuk meriton të rizgjidhet. Gjithsejt 57% e shqiptarëve vlerësojnë se kryetari i komunës nuk meriton të vazhdojë, për dallim nga maqedonasit me 37.9%. Krahas kryetarëve të komunave, qytetarët janë […]

Anketa/BDI kryeson në bllokun shqiptarë, VMRO te blloku maqedonas

Blerand Rexhepi

Në një anketë të zbatuar nga Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar, gjysma e qytetarëve vlerësojnë se Kryetari i tyre i Komunës nuk meriton të rizgjidhet. Gjithsejt 57% e shqiptarëve vlerësojnë se kryetari i komunës nuk meriton të vazhdojë, për dallim nga maqedonasit me 37.9%. Krahas kryetarëve të komunave, qytetarët janë […]

Anketa/Maksim Dimitrievski nga LSDM, një nga kryetarët e komunave më punëtorë

Blerand Rexhepi

Në një anketë të zbatuar nga Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar, sic njofton KlanM, gjysma e qytetarëve vlerësojnë se Kryetari I tyre I Komunës nuk meriton të rizgjidhet. Gjithsejt 57% e shqiptarëve vlerësojnë se kryebashkiaku I tyre nuk duhet të rizgjidhet, për dallim nga maqedonasit me 37.9%. Simpatizantët e LSDM-së […]

Si i demaskoi Bujar Osmani qarqet proruse në vend, me një lëvizje të shkathët diplomatike?

Blerand Rexhepi

Vendosja e kryediplomatit të Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani përkrahë SHBA-së në aktivitetet për zvogëlimin e ndikimit agresiv rusë, ka irrituar individë dhe organizata të ndryshme brenda dhe jashtë Maqedonisë së Veriut që janë të afërta me qarqet ruse. “Manifesti maqedonas” është organizata e radhës që ka reaguar. Aktin e […]

Vatra u prit nga presidenti i Republikës

Blerand Rexhepi

Presidenti Meta priti një delegacion të kryesisë së Organizatës Pan-Shqiptare “Vatra” të SHBA, të udhëhequr nga Kryetari, z.Elmi Berisha 20 prill 2021 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, priti sot një delegacion të kryesisë së Organizatës Pan-Shqiptare “Vatra” të SHBA-së, të udhëhequr nga Kryetari i saj, zoti Elmi Berisha. Zoti […]

Arrinë Donacioni i bashkombasve tanë i dedikuar për Spitalin e Tetovës

Blerand Rexhepi

Qendra Kulturore Shqiptaro-Amerikane e Texasit i ka dhënë të martën një donacion Spitalit Klinik të Tetovës. Në donacion janë përfshirë 500 pako të përbëra nga batanie, çarshafë, jastëkë dhe kallëpe jastëku në vlerë prej 10,000 euro,që do t’i shërbejnë nevojave të pacientëve të këtij spitali. Me këtë rast drejtori i […]

Analizë/Flasin eskpertët: Komunikacioni i biçiklistëve mund të realizohet në tre mënyra

Blerand Rexhepi

Shtegu i ri i biçikletave përgjatë bulevardit “Ilindenit” në Tetovë është bërë objekt talljeje përmes rrjeteve sociale sepse pengesat konkrete të mbetura në sipërfaqe, në disa trotuare nuk ka ulje të bordurave në nivelin e sipërfaqes së rrotullimit dhe ka edhe pengesa të lënë përgjatë shtegut. Më 12 Prill, përmes […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: